#ÖNCELİĞİMİZ UNUTULMAZ ANLAR YARATMAK

Villa Pietra Hotel, 1908 yılında Osmanlı Devleti döneminde Ayvalık bölgesinde sızma zeytinyağı fabrikası olarak hizmete açılmış ve bundan yaklaşık 100 yıl sonra iş insanı Mustafa Büyükçıvgın tarafından satın alınarak aslına uygun restorasyon ve güçlendirmeçalışmaları yapılmış ve mekan, yeniden yaşayan hale getirilmiştir. Villa Pietra Hotel olarak değerli misafirlerimizi panoramik deniz manzarası eşliğinde, turuncunun her tonunu barındıran renk armonisi ile akşam güneşini midilli tepelerinden batırmaya davet ediyoruz…

Balıkların görsel şölenine yakından tanıklık edeceğiniz denize sıfır konumuyla otel, Ayvalık’ın tam kalbinde, Ege denizinin masmavi sularını kucaklayan tarihi Ayvalık dokusunun kıyısındadır. Tarihin her karesini yansıtan mimarisiyle geçmişibugüne taşır. Bu özel konumu sayesinde isterseniz yürüyerek Ayvalık’ın tarihi dokusuna dokunabilir, Rum evlerini ve adeta bir film platosunu andıran sokaklarını keşfederken kaybolabilir, akşam saatlerinde otelimizin iskelesinde veya seyir terasımızda dinlenirken gün batımına da eşlik edebilirsiniz.

Ayvalık panoraması, tarihi dokusu ve otantik Ayvalık ortamıyla Villa Pietra Hotel, size huzuru ve kaliteyi, içerisinde yer alan butik restoranı ile de tarifsiz lezzetleri sunmayı hedeflemektedir.Ayvalık merkezde eskinin tadı, yeninin rahatlığı ile hazırlanmış odaları, denizin mutluluk veren kokusu, misafirperver çalışanları ve dünya mutfağından yemekleri ile Villa Pietra Hotel, büyülü atmosferini ve lezzetlerini sevenleriyle paylaşıyor. Manzaranınve tarihi Ayvalık dokusunun aşkla buluştuğu bu saklı cennette siz değerli misafirlerimizle buluşmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.

*Villa Pietra olarak, otel konsepti gereği 12 yaşından küçük misafirlerimizi ileride kabul edebileceğimiz bir konsept oluşturmak istiyoruz, bu süreye kadar siz değerli misafirlerimizin anlayışı için teşekkür ediyor, hep birlikte otelimizin keyfini çıkarmanız için çalışmalarımıza devam ediyoruz.